Jaki drążek baletowy wybrać do domu?

Często klienci pytają jaki drążek baletowy wybrać do domu, mocowany do ściany czy jednak przenośny.

Jak to zwykle bywa nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od ilości miejsca w pomieszczenia, w którym drążek będzie się znajdował.
Jeżeli masz wolną ścianę w pokoju w którym ćwiczysz, dobrym wyborem będzie drążek mocowany do ściany. I tutaj zdecydowanym faworytem naszych klientów jest zestaw drążek baletowy 150 cm i dwa wsporniki WPZ (WPO) zestaw ten nie odstaje zbyt dużo od ściany, tym samym nie zajmuje zbyt wiele miejsca i wygląda bardzo dobrze. Można go również skonfigurować w dowolnej wersji kolorystycznej.
Dla osób mających własne siłownie ten sam zestaw jest bardzo dobrym wyborem.
Drążek ten występuje też w wersji z regulacją wysokości opcja ta jest szczególnie przydatna dla dzieci. Drążek baletowy można podnosić podnosić nie tyko gdy dziecko urośnie i potrzebuje mieć go wyżej, ale także można zmieniać wysokość w trakcie ćwiczeń wykonując różne ćwiczenia. Szyny montażowe umożliwiają też bardzo szybki demontaż całego drążka, gdyby wystąpiła taka potrzeba.


Co w przypadku gdy nie mamy wolnej ściany na pokoju czy siłowni domowej?
Wtedy przychodzą nam z pomocą drążki wolnostojące. Taki drążek możemy ustawić w dowolnym miejscu tylko na czas ćwiczeń, a po nich można go odstawić w bezpieczne miejsce lub nawet rozkręcić i schować. Montaż jest na tyle szybki i prosty że nie powinno sprawiać problemu rozebranie drążka po ćwiczeniach.

Drugą sprawą są względy finansowe, drążek ścienny jest tańszy od przenośnego którego wykonanie jest o wiele bardzie skomplikowane i czasochłonne.