Na jakiej wysokości zamontować drążek baletowy?

Na jakiej wysokości zamontować drążek baletowy?

Gdy już kupimy wymarzony drążek do ćwiczeń baletu trzeba go zamontować i tu pojawia się kolejne pytanie: "Na jakiej wysokości powinien znajdować się drążek baletowy?"

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wysokość drążka zależy od wzrostu ćwiczącego. Swoim klientom zawsze przedstawiam zasadę, aby stojąc w pozycji wyprostowanej zgiąć rękę w łokciu pod kątem 90 stopni, ta ręka powinna całą powierzchnią swobodnie opierać się na drążku, to jest odpowiednia wysokość :)

Takie zasady można przyjmować w domu gdy z drążka korzysta tylko jedna osoba. A co zrobić na sali czy w świetlicy, gdy wiemy że z drążka będą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci, wtedy należy zastosować drążek podwójny, w naszym asortymencie znajdują sie wsporniki podwójne gdzie odległości między osiami drążków wynoszą 20 cm lub 25 cm, wtedy wsporniki standardowo montujemy tak żeby górny drążek znajdował się na wysokości 100 cm.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które moim zdaniem jest bardzo dobre dla dzieci, jest drążek z regulacją wysokości. Dziecko rośnie a drążek można powiedzieć rośnie razem z nim :).